Od razu zaznaczam, że nie jest to droga najkrótsza, ale na ten moment wydaje mi się najłatwiejsza.
Idziesz do: Lilli Wenedy 17 A.
Możesz też: 
Wrócić po udanej wizycie.
Zanim ruszysz, przyjedź. Kieruję Cię od przystanku tramwajowego Teligi od strony miasta.
1. Idź do przodu tramwaju (w lewo) i dojdź do świateł, przez które przejdziesz w lewo, (czyli przez tory).
UWAGA! Przed samymi światłami na chodniku jest pseudoobniżenie w postaci jakby krawężnika.
2. Gdy przejdziesz przez tory przez stukające światła, znajdziesz się na chodniku z wypustkami. Przed sobą masz kwiaciarnię. Musisz ominąć ją z prawej strony, ale tak by nie przejść przez prostopadłe do torowiska światła, tylko trafić na chodnik oddalający Cię od tramwajów.
3. Jak trafisz na chodnik, to po około 10 krokach będzie krawężnik na dół. Zejdź i idź prosto (po lewej jest wjazd na parking).
4. Po około 15 krokach po lewej stronie rozpocznie się trawnik. Na jego rogu stoi okrągły słup ogłoszeniowy, a dalej, co kilka kroków 6 mniejszych słupków. Idziesz dalej prosto, po lewej masz trawnik a po prawej mogą obok chodnika parkować samochody. Dodatkowy punkt orientacyjny: 30 kroków od słupa i za małymi słupkami stoi po lewej na trawniku metalowy kosz.
5. Chodnik prowadzi Cię lekko w dół. Idziesz dalej prosto, około 90 kroków od pierwszego kosza jest drugi metalowy kosz. To o tyle ważne, że zanim zaczynają się schody.
6. Trzymaj się lewej, po prawej jest barierka i zjazd dla wózków. Zejdź po schodach na sam dół: 2 schody, 5 kroków, 8 schodów, około 25 kroków i 7 schodów.
7. Idź dalej prosto około 50 kroków. Tutaj kończy się ta asfaltowa ścieżka prowadząca lekko w dół i trawnik po lewej stronie. Skręć w lewo 90 stopni i idź prosto jakieś 30 kroków. UWAGA, po lewej mogą parkować samochody.
8. Teraz jesteś na ulicy Jerzmanowskiego. Przed sobą masz szlaban, krótki. Właściwie są 2, ale ty omijasz ten z lewej i ustawiasz się dalej prosto mając go za plecami.
9. Idziesz prosto, około 200 kroków do następnych szlabanów. Trzymaj się lewej, po prawej mogą parkować samochody. Po lewej stronie mijasz szkołę i kilka wejść do niej. Niech Cię nie zwiodą.
10. Masz przed sobą2 szlabany. Nachodzą delikatnie na siebie, ale prawy jest bardziej z przodu. Jak wyminiesz lewy to od razu ustaw się tak jak wcześniej, by mieć go za plecami. Wtedy ten prawy powinno udać się ominąć.
UWAGA! Szlabany mają wysokości ponad metr, ale biała laska może wejść pod szlaban, więc na początku nie ma co się rozpędzać.
11. Idziesz prosto i przechodzisz przez przecznicę.
12. Jeśli masz przed sobą trawnik, zrób krok w prawo i idź prosto, by ten trawnik mieć po lewej stronie.
13. Po lewej stronie usłyszysz budyneczek, to kiosk, po prawej masz żywopłot. Tuż przed kioskiem możesz natrafić na długą kratkę, na którą jak nastąpić to wydaje głośny dźwięk.
14. Za kioskiem jest przecznica w lewo, którą przechodzisz. Zaraz za nią trafiasz na obniżenie z czterema słupkami na końcu. Skręcasz w lewo o 90 stopni.
15. Idziesz prosto wzdłuż tej uliczki, po lewej między tobą a uliczką będzie trawnik i później schody a po prawej niżej kolejna ścieżka, którą ignorujesz.
16. Chodnik prowadzi lekko pod górę. Po około 20 krokach po prawej usłyszysz ogrodzenie typu metalowy płot. To o tyle ważne, że 5 kroków dalej po lewej będzie betonowy słup. Idziesz dalej jak prowadzi ta asfaltowa ścieżka, czyli skręcając lekko w lewo i w prawo aż do krawężnika, czyli około 75 kroków od ogrodzenia. Dodatkowy punkt orientacyjny: około 35 kroków przed krawężnikiem po lewej słychać dość głośną studzienkę kanalizacyjną.
17. Po lewej masz parking do sklepu Mila. Ty skręcasz w prawo i idziesz około 30 kroków. Po lewej usłyszysz budynek. Pierwsze drzwi są do sklepu a drugie są dla Ciebie. UWAGA! Przed drzwiami są 3 schodki.
I już jesteś, w 17 krokach na Lilli Wenedy 17A. A właśnie!
17.A. Nie zapomnij wejść na piętro po schodach :) jak wejdziesz do budynku, to po prawej jest piekarnia, a przed tobą schody z zamykanymi drzwiami (otwierają się do Ciebie czyli na dół schodów). Na piętrze jestem po lewej stronie. Nie otwieram? Znajdź na drzwiach górny zamek, po jego lewej stronie na ścianie będzie przycisk dzwonka.
Powodzenia!