Tutaj będzie łatwiej bo już wracasz, więc pewnie co nieco wiesz :)
Prowadzę Cię na przystanek tramwajowy Teligi w stronę miasta. Chcesz iść na inny? Zapytaj mnie, może znam drogę.
Stoisz przed wejściem do budynku Lilli Wenedy 17A.
1. Zejdź po trzech schodkach i skręć w prawo. Po lewej masz trawnik. Po około 30 krokach po lewej skończy się trawnik a zacznie się chodnik.
2. Wejdź nań i trzymaj się lewej, wejdziesz na asfaltową ścieżkę prowadzącą lekko w lewo i w dół, którą dalej idziesz. To będzie pewnie ze 100 kroków. Po lewej masz ogrodzenie a po prawej najpierw studzienkę a potem słup. Idziesz tą ścieżką aż do obniżenia.
3. Skręcasz w prawo i przechodzisz przez przecznicę. Jeśli trafisz na trawnik albo żywopłot to zrób krok lub 2 w lewo i idź prosto. Mijasz po prawej kiosk i na chodniku głośną kratkę.
4. Przechodzisz przez kolejną przecznicę i docierasz do szlabanów. Omijasz prawy szlaban z lewej strony, ale uważaj, bo drugi szlaban masz wtedy za plecami.
5. Idziesz około 200 kroków wzdłuż szkoły trzymając się prawej. Z lewej mogą być samochody. Dotrzesz do kolejnych szlabanów mijając po drodze kilka ławek też po prawej stronie.
6. Omijasz prawy szlaban z lewej strony i ustawiasz się od razu przed nim, żeby nie trafić na ten lewy, bardziej wysunięty.
7. Idziesz jakieś 30 kroków i skręcasz w prawo na asfaltową ścieżkę. Jeśli ją miniesz, to po prawej stronie możesz trafić na kosz, wtedy wracasz. Punkt orientacyjny: ścieżka jest na delikatnym podniesieniu terenu, z obu stron ma trawnik.
8. Idziesz ścieżką prowadzącą lekko pod górę. Po około 50 krokach masz schody, trzymaj się prawej, po lewej masz barierkę a za nią podjazd.
9. Ruszasz pod górę: 7 schodów, około 25 kroków, 8 schodów, 5 kroków i jeszcze 2 schody. Za nimi po prawej stronie masz kosz na trawniku.
10. Idziesz prosto mijając po prawej drugi kosz i słup reklamowy oraz wjazd na parking. Już tutaj słychać światła, a po prawej będzie kwiaciarnia. Uważaj też na krawężnik przy samej kwiaciarni.
11. Idziesz aż znajdziesz obniżenie z wypustkami, albo prędzej słup z sygnalizatorem świetlnym i skręcasz w lewo o 90 stopni. To są światła prostopadłe do torowiska.
12. Po uważnym rozejrzeniu i rozsłuchaniu się po okolicy przechodzisz na drugą stronę (tylko na zielonym)!
13. Przed sobą masz warzywniak, trzeba odbić delikatnie w prawo. Ale nie za bardzo, bo wejdziesz na tory, ale też nie idź w lewo, bo od przystanku oddzielą Cię metalowe barierki.
I o to jesteś. Przystanek tramwajowy Teligi. Możesz tam znaleźć przycisk ogłaszający odjazdy tramwajów (przed wiatą).
Powodzenia!