Chcesz rozluźnić napięte mięśnie, pozbyć się toksyn z organizmu i wyszczuplić sylwetkę? Spróbuj masażu baką chińską! Sprawdź w naszym wpisie, na czym polega i jakie są wskazania do jego stosowania.
Na czym polega masaż bańką chińską?
W trakcie masażu bańką chińską na ciele pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem szyi, pleców, ramion, brzucha, ud oraz tradycyjnych punktów energetycznych, umieszcza się bańki ze szkła, gumy lub silikonu. Wcześniej ogrzane bańki, z których zostało odessane powietrze i powstała próżnia, zasysają skórę. Uniesienie tkanek oraz mięśni pomaga wydalić toksyny z organizmu i tym samym poprawić przepływ energii w ciele. Masaż trwa około pół godziny i powinien być powtórzony do dwunastu razy, średnio co trzy, pięć lub dziesięć dni.
Jakie są wskazania do masażu bańką chińska?
Wskazania do masażu bańką chińską są bardzo szerokie. Poprawienie krążenia, zniwelowanie dolegliwości bólowych, pozbycie się cellulitu oraz rozstępów, a także ujędrnienie skóry to tylko niektóre z nich. Masaż chińską bańką pomoże bowiem również w pozbyciu się stresu, złagodzeniu alergii, zniwelowaniu skurczy mięśni czy w przypadku dolegliwości trawiennych. Może być wykonywany podczas leczenia grypy lub zapalenia oskrzeli, astmy, a także w przypadku przewlekłego zmęczenia.
Czy istnieją przeciwwskazania do masażu bańką chińską?
Chociaż omawiany rodzaj masażu jest przeznaczony dla bardzo szerokiej grupy pacjentów, istnieją pewne przeciskania do jego wykonywania. Należą do nich takie schorzenia, jak:
- łuszczyca i egzema,
- nadciśnienie,
- cukrzyca,
- żylaki i zaburzenia krzepliwości krwi,
- nowotwory.
Masaż nie jest także wskazany dla kobiet w ciąży.
Masaż chińską bańką ma bogatą tradycję, wywodzącą się z medycyny chińskiej i filozofii Bliskiego Wschodu, zgodnie z którą wierzono, że problemy zdrowotne powodowane są zastojem krwi i niewłaściwym przepływem energii przez organizm. Warto do niej sięgnąć, aby pozbyć się z ciała napięcia, związanego ze współczesnym trybem życia oraz stresującą codziennością.