Szukając recepty na pozbycie się cellulitu, znajdziemy setki, a może i tysiące sposobów jego redukcji. Niektóre wymagają systematycznego wcierania w skórę różnych kosmetyków oraz naturalnych substancji, inne zakładają stosowanie suplementów diety, jednak często zapominamy, że najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. Wyjaśniamy, jakie zabiegi faktycznie redukują cellulit.

Jak skutecznie zredukować cellulit?

Ćwiczenia, kremy, balsamy, peeling, a może suplementy diety? Co pomaga na cellulit? Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów redukcji cellulitu, jest masaż, zarówno ten, który możemy wykonać w domu, jak i masaż profesjonalny. Masaż np. pod prysznicem, który wykonamy za pomocą szorstkiej gąbki lub szczotki lub masaż bańką chińską, doskonale poprawia krążenie krwi i przygotowuje skórę na przyjęcie odżywczych substancji z kremów i balsamów. Masaż profesjonalny, czyli manualny i mechaniczny drenaż limfatyczny (presoterapia), to skuteczna broń do walki z cellulitem. Przynosi on oczekiwane efekty w stosunkowo krótkim czasie oraz pozwala redukować cellulit niezależnie od jego rodzaju. To także sposób na pozbycie się uciążliwych obrzęków, które związane są z zatrzymaniem wody w organizmie. Decydując się na profesjonalne masaże, zyskujemy pewność, że wygląd oraz kondycja skóry ulegną zdecydowanej poprawie. Masaż to także sposób na inne problemy, z którymi boryka się coraz więcej osób. Oferuję nie tylko masaż ukierunkowany na redukcję cellulitu, ale także masaż relaksacyjny oraz masaż klasyczny z elementami masażu leczniczego. Każdy z rodzajów masażu ma swoje zalety i pomaga walczyć z konkretnymi problemami, przynosząc nie tylko długotrwałą ulgę, ale także poprawiając samopoczucie.

Co trzeba wiedzieć o cellulicie?

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka to defekt kosmetyczny, który pojawia się przede wszystkim u kobiet. Choć nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, to może powodować kompleksy. Cellulit dzielimy na cellulit wodny, który związany jest z zatrzymywaniem wody w organizmie, czemu sprzyjają np. wahania poziomu hormonów oraz cellulit tłuszczowy. Cellulit tłuszczowy to nieprawidłowo rozmieszczone komórki tłuszczowe, które powodują tworzenie się charakterystycznego efektu pomarańczowej skórki na udach, brzuchu, pośladkach oraz ramionach. Z jednym i drugim typem cellulitu możemy skutecznie walczyć, korzystając różnorodnych zabiegów. Warto pamiętać, że w tym przypadku najlepsze efekty przynosi działanie kompleksowe, które powinno także uwzględniać stosowanie zdrowej diety i aktywność fizyczną, bo ma to duży wpływ na przyśpieszenie efektów stosowanych zabiegów.