Ciężki dzień w pracy i towarzyszący temu stres to czynniki, które potrafią mieć bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Jak powszechnie wiadomo, życie w stresie negatywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Dodatkowo, po 8-godzinnym siedzeniu w biurze nasze plecy wręcz błagają o odpoczynek. Profesjonalne masaże, często w połączeniu z aromaterapią nie tylko odprężają, ale również ujędrniają i odmładzają skórę. Dlatego w takich sytuacjach warto odwiedzić gabinet certyfikowanego masażysty. Dlaczego certyfikowanego? Ponieważ nie chcemy, żeby stała się nam krzywda. Mimo wszystko masaż nie tylko rozluźnia nasze ciało – poprzez nieumiejętne zrobienie zabiegu może dojść do niechcianych komplikacji lub uszkodzeń. Dlatego wybierz odpowiedni gabinet.

Jaki rodzaj masażu będzie dla ciebie odpowiedni?

  • Masaż klasyczny – jeden z najczęściej wybieranych rodzajów masaży. Jego głównym zadaniem jest rozluźnienie mięśni. Poprawia również krążenie, jak i metabolizm zbędnych produktów przemiany materii. Ta forma masażu wykorzystuje metody takie jak ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie oraz głaskanie. Do masażu chętnie używa się olejków oraz kremów, które bardzo fajnie odprężają, ponieważ nie są aż takie mocne. Można do niego dołączyć elementy masażu leczniczego, który natomiast skupia się na konkretnym obszarze ciała. Pozwala usprawnić funkcjonowanie danego obszaru poprzez stymulację mięśni i tkanek. W tym wypadku bardzo ważne jest doświadczenie oraz odpowiednia wiedza, aby nie zrobić komuś krzywdy.
  • Masaż relaksacyjny – bazuje na połączeniu klasycznych oraz orientalnych technik masażu. Głównym jego celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego. Dodatkowym atutem jest to, że zdecydowanie pomaga zrelaksować się naszemu umysłowi, który również potrzebuje odprężenia. W tym rodzaju masażu pomocne będą również ciepłe olejki do masażu, olejki eteryczne oraz zapachowe świece, które zrobią klimat. Bardzo poleca się go dla osób pracujących w stresie. Zabieg ten jest przeprowadzany na całym ciele poprzez ugniatanie, rozcieranie oraz oklepywanie wybranych fragmentów ciała. Takie oklepywanie świetnie wpływa na ukrwienie organizmu. Dodatkowo zmniejsza napięcie, uwalnia od bólu oraz pobudza układ hormonalny do produkcji endorfin.
  • Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej – zabieg bardzo polecany do oczyszczania organizmu z toksyn, takich jak: smog, zatrucia czadem itp. Podczas tlenoterapii wykorzystuje się czysty sprężony tlen w zamkniętej komorze, która jest pod ciśnieniem. Dzięki temu zabiegowi nasze komórki zostaną dotlenione, a to ułatwi wydalanie toksyn z organizmu. Oprócz tego zwiększymy wydolność oraz koncentrację.

Przeciwwskazania do zabiegów

Pamiętajmy jednak, aby przed zabiegiem być odpowiednio przygotowanym i zwrócić uwagę na wyżej wymienione przeciwwskazania.  Chodzi tu o to, aby nie zrobić sobie niepotrzebnie krzywdy. W takim wypadku wszystkie dolegliwości należy wcześniej omówić z twoim masażystą.

Przed masażem zwróć uwagę na:

  • stany zapalne i mechaniczne uszkodzenia skóry;
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybiczne;
  • choroby nowotworowe;
  • ostre stany zapalne stawów, ścięgien i mięśni;
  • choroby układu krążenia;
  • zaawansowana osteoporoza;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • świeże krwiaki wewnątrzmięśniowe w początkowym okresie leczenia oraz wylewy pourazowe w stawach i mięśniach do 2–3 dni po urazie.

Dobrze wykonany masaż potrafi naprawdę pomóc nam się zrelaksować i odprężyć nasze ciało po ciężkim dniu – a przyznajmy, że takich dni mamy ostatnio coraz więcej. Warto od czasu do czasu zafundować sobie taki masaż, bo może zależeć od niego nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale nawet psychiczne.